swMenuFree

Резултати од регионален натпревар 2010

Име и презимеУчилиштеКласВкупно поениВкупно(%)ОсвоеноНивоГрупа
Христијан Богоевски ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје 2 500 100,0 диплома прва награда напредна
Младен Димовски СУ "Раде Јовчевски Корчагин" - Скопје 4 500 100,0 диплома прва награда напредна
Предраг Груевски ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје 3 500 100,0 диплома прва награда напредна
Дејан Божиновски СУ "Раде Јовчевски Корчагин" - Скопје 3 500 100,0 диплома прва награда напредна
Игор Ќетковиќ ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје 4 380 76,0 диплома втора награда напредна
Дениз Џумкар ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје 4 357 71,4 диплома втора награда напредна
Ѓорѓи Јанчески СУ "Раде Јовчевски Корчагин" - Скопје 3 350 70,0 диплома втора награда напредна
Андонов Јован СУ "Раде Јовчевски Корчагин" - Скопје 3 308 61,6 диплома трета награда напредна
Кристијан Трајковски СУ "Раде Јовчевски Корчагин" - Скопје 3 306 61,2 диплома трета награда напредна
Филип Талимѕиоски Гимназија "Мирче Ацев" - Прилеп 4 300 60,0 диплома трета награда напредна
Марио Ампов СУГС "Георги Димитров" - Скопје 3 242 48,4 пофалба успешно учество напредна
Кристијан Спировски Гимназија "Мирче Ацев" - Прилеп 4 230 46,0 пофалба успешно учество напредна
Евгенија Стеваноска Гимназија "Мирче Ацев" - Прилеп 4 220 44,0 пофалба успешно учество напредна
Павел Тасков СОУ "Др. Ибрахим Темо" - Струга 4 210 42,0 пофалба успешно учество напредна
Димитриј Мијоски Гимназија "Мирче Ацев" - Прилеп 3 180 36,0 пофалба успешно учество напредна
Филип Пералов СОУ "Јосип Броз-Тито" - Битола 4 163 32,6 пофалба успешно учество напредна
Гоце Тренчев СОУ "Коста Сусинов" - Радовиш 4 151 30,2 пофалба успешно учество напредна
Златко Јовески Гимназија "Мирче Ацев" - Прилеп 4 81 16,2 пофалба учество напредна
Мартин Трпкоски СУГС "Орце Николов" - Скопје 4 75 15,0 пофалба учество напредна
Петар Секулоски СОУ "Др. Ибрахим Темо" - Струга 1 60 12,0 пофалба учество напредна
Кирил Мицев Гимназија "Славчо Стојменски" - Штип 3 30 6,0 пофалба учество напредна
Горјан Зајковски СУ "Раде Јовчевски Корчагин" - Скопје 1 27 5,4 пофалба учество напредна
Сара Симоска СУГС "Орце Николов" - Скопје 4 21 4,2 пофалба учество напредна
Бојана Дрангова ДЕМУ "Коле Нехтенин" - Штип 3 18 3,6 пофалба учество напредна
Јован Крајевски СУ "Раде Јовчевски Корчагин" - Скопје 1 299 83,1 диплома прва награда основна
Никола Фурнаџиски ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје 2 279 77,5 диплома прва награда основна
Јован Бидиков СУ "Раде Јовчевски Корчагин" - Скопје 1 246 68,3 диплома втора награда основна
Влатко Стојковски Гимназија "Славчо Стојменски" - Штип 4 220 61,1 диплома втора награда основна
Георги Атанасов СУ "Јане Сандански" - Струмица 4 190 52,8 диплома трета награда основна
Денис Мазникар Основно Училиште "Тошо Арсов" - Штип 8 183 50,8 диплома трета награда основна
Стефан Пројчев СУГС "Орце Николов" - Скопје 3 141 39,2 пофалба успешно учество основна
Петар Тонковиќ СУ "Раде Јовчевски Корчагин" - Скопје 1 140 38,9 пофалба успешно учество основна
Ирена Љубиќ СУГС "Орце Николов" - Скопје 3 136 37,8 пофалба успешно учество основна
Кирил Цветков ДСУ "Митко Пенџуклиски" - Кратово 4 118 32,8 пофалба успешно учество основна
Христијан Тодоровски СУГС "Орце Николов" - Скопје 3 114 31,7 пофалба успешно учество основна
Живка Гуцевска СУ "Јане Сандански" - Струмица 4 109 30,3 пофалба успешно учество основна
Стефан Станоески СУ "Раде Јовчевски Корчагин" - Скопје 2 74 20,6 пофалба учество основна
Александар Станковски СУ "Раде Јовчевски Корчагин" - Скопје 1 39 10,8 пофалба учество основна
Мите Ристовски СОУ "Коста Сусинов" - Радовиш 4 21 5,8 пофалба учество основна
Митко Јосифоски СОУ "Др. Ибрахим Темо" - Струга 3 0 0,0 пофалба учество основна
Максим Трифуновски ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје 1 200 100,0 диплома прва награда почетничка
Стефан Стојанов ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје 1 200 100,0 диплома прва награда почетничка
Дамјан Ангеловски СУ "Раде Јовчевски Корчагин" - Скопје 1 200 100,0 диплома прва награда почетничка
Теодор Индов ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје 2 200 100,0 Второ учество  во почетничка!! почетничка
Росица Дејановска ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје 1 200 100,0 диплома прва награда почетничка
Флорент Фејзула ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје 2 200 100,0 Второ учество  во почетничка!! почетничка
Филип Станковски ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје 1 192 96,0 диплома прва награда почетничка
Томи Стојковски ЦСНО "Злате Малакоски" - Гостивар 1 191 95,5 диплома прва награда почетничка
Стевица Божиноски ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје 3 170 85,0 Второ учество  во почетничка!! почетничка
Филип Симески ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје 1 129 64,5 диплома трета награда почетничка
Марио Босковски СУ "Раде Јовчевски Корчагин" - Скопје 1 105 52,5 диплома трета награда почетничка
Александар Богатинов СУГС "Георги Димитров" - Скопје 4 64 32,0 пофалба успешно учество почетничка
Лука Пешиќ ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје 1 33 16,5 пофалба учество почетничка
Филип Анакиевски ДЕМУ "Коле Нехтенин" - Штип 3 0 0,0 пофалба учество почетничка
Илина Ставрова Гимназија "Добри Даскалов" - Кавадарци 2 0 0,0 пофалба учество почетничка

 

*Учесниците кај кои постои некоја грешка во податоците, да извршат промена во системот за натпревари најдоцна до 02.04. за да може да бидат правилно подготвени дипломите и пофалбите.

© 2009-2019 Здружение на информатичарите на Македонија. Сите права се задржани.